Der Veranstaltungskalender für die Dreiländerregion

Anenská slavnost na Jizerce


Samstag | 23.07.2022, 10:00 Uhr

Party
k.A

17. ročník Anenské slavnosti na Jizerce - nenechte si ujít! Můžete se těšit na bohatý program od 10 do 18 h. Čeká vás spousta zábavy, hudba, divadlo, tradiční řemesla, netradiční soutěže i dobroty z grilu.

Anenská pouť je léta zavedená tradice, ale v letošním roce přicházíme i s mnoha novými osvěženími jizerské slavnosti!
 
Na co se můžete letos těšit?
Stánkaři budou nabízet a většinou i před zraky návštěvníků vyrábět tradiční výrobky. Nejvíce bude zastoupena pro náš kraj typická výroba bižuterie, a to nejen klasická ze skleněných korálků a perel, ale i šperky s využitím kovů, minerálů a smaltu.  V kamenné hale bývalé sklárny bude možné sledovat výrobu skleněných figurek přímo u kahanu.  V letošním roce skla jsme pozvali další výrobce křehké krásy.  Zastoupena je celá řada tradičních řemesel, například výrobky ze dřeva tradiční i umělecké, různé druhy keramiky, hračky z vlny, šité ozdobné předměty a oblečky, háčkované kloboučky, perníčky, šperky z kůže, malované obrázky na sklo.
 
Svoji naučnou dílničku na Anenské již tradičně bude mít i Severočeské muzeum v Liberci.
 
Pro děti jsme letos připravili oblíbené loutkové divadlo se zpěvy Rolnička, dětské výtvarné dílničky, houpačky, řetízkový kolotoč, různé soutěže, jízdu na koních, veselé dráhy s dřevěnými kuličkami. Na louce v centru závodu budou probíhat oblíbené a pro Jizerku typické soutěže na běžkách nebo pětilyžích. 
 
Běžecké lyže na letošní pouti spatříme i ve svérázném divadelním představení Běžkařská Odysea provedené známou skupinou Bratři v tricku.
 
V brzkém odpoledni dorazí na Jizerku výprava historických kol z blízké polské osady Orle.
 
Slavností nás bude provázet Staročeská jarmareční kapela.  
 
V odpoledních hodinách v kamenné hale bývalé Sklárny budeme promítat film Jizerské hory. Po filmu bude možné pobesedovat s tvůrcem filmu Viktorem Kunou.  
 
A samozřejmě bude připraveno i jídlo a pití různých chutí u stánků i v restauracích.
 
Na Jizerku je možné přijet na kole nebo dojít pěšky přes hory. Lze také přijet autobusem do Horního Polubného nebo vlakem do Kořenova. Pro automobily jsou zajištěna parkoviště v Horním Polubném, v Kořenově a omezeně i  na Jizerce.  Z Kořenova a z Polubného bude možné využít kyvadlovou dopravu.  
 
Nevyjmenovala jsem jistě vše, více také na letáčku, ale hlavně osobně na Anenské!  Rádi poskytneme i další informace, pokud bude třeba.
 
Na našich stránkách  https://www.jizerka.cz/ohlednuti-za-anenskou-slavnosti/ je možné se podívat na fotky z Anenské slavnosti 2021.

Web: www.jizerka.czLinksanenska_2022.pdf (4.58 MB)

Aktualisiert am 23.06.22, 23:21 Uhr