Der Veranstaltungskalender für die Dreiländerregion

Cestovatelský stand-up – Beer with Travel – Expedice Lenka


Dienstag | 07.06.2022, 19:00 Uhr

Vzdělávací centrum Na Karmeli...
Wissen
Na Karmeli 11, 293 01 Mladá Boleslav, Tschechien

To všechno na podporu malé Lenky, která trpí těžkou formou autismu. Pivní cestovatelé mají jasný cíl: za každou značku piva, kterou cestou ochutnají, přispějí na Lenčiny nákladné terapie. (120 min., 120 Kč)Benefiční road trip, během kterého musí čtyři kamarádi a jedna rezavá Felicie zdolat desítky piv a tisíce kilometrů napříč východní Evropou.

Projeli vražedným městem na Ukrajině, pocítili účinek moldavského vína i policejních složek, vyrazili do českých vesnic v Rumunsku.
Ochutnali také magické kouzlo hraničních přechodů, které jsou jako bonboniéra. Nikdy nevíš, na jakého celníka narazíš. Ukrajinští se s cigaretou v ruce a zlatými zuby v puse smáli rezavému autu, moldavští se šibalsky ptali, jaké pašují zbraně, a srbští s kamenným výrazem udělali každému detailní prohlídku špinavého prádla i tělesných dutin.

Snímek obsahuje krom piva a trochy trapného humoru i nabušený soundtrack. Titulní píseň „Lenka“ složil a nazpíval písničkář Pokáč a zazní i skladby od umělců, jako jsou Ben Cristovao, Kapitán Demo, ANNA K., Klára Vytisková, Lake Malawi, The Atavists, MYDY, Light & Love, Paulie Garand & Kenny Rough, No Distance Paradise, Mc Gey, James Cole, Orion, John Wolfhooker a spousty dalších.

A kdo tedy Lenka je? Nejlepší bude, když se představí sama.
Jmenuju se Lenka, je mi deset a věřte nevěřte, při porodu jsem dostala deset bodů z deseti. Narodila jsem se zdravá jako řípa!
Po mých druhých narozeninách jsem se začala stahovat do jiného světa. Tahle planeta mě totiž úplně přestala bavit, ta její naplánovanost a očekávání! Nejsem hluchá, ale neslyším, protože nechci slyšet. Nemluvím, protože nechci mluvit. Nejím, protože k tomu není důvod. Je to tak těžký pochopit?
Doktoři mě tehdy zařadili do šuplíku s nápisem: Autismus 2. stupně s mentální retardací. Postupem času jsem po mnoha hodinových šílených záchvatech přistoupila na kompromis. Jsem ochotná se zapojit do světa svých rodičů za podmínky, že se oni zapojí do toho mého, a to nonstop.
Když to shrnu, někdo se mi musí prostě věnovat 24 hodin denně, jinak přestávám dodržovat naši dohodu. V posledních šesti letech mám téměř každodenně terapie, které jsou základní podmínkou propojení našich světů. Ráda bych s tím rodičům trochu pomohla… Více informací si můžete přečíst na mém webu https://www.lenkavrisidivu.cz .

NÁMĚT & SCÉNÁŘ: Beer with Travel
REŽIE: Beer with Travel & Tomáš Lyga
STŘIH: Tomáš Lyga /One Man Show/
VYPRAVĚČ: Martin Pisařík
SPECIÁLNÍ HOST: Alexander Hemala
TITULNÍ SONG: Pokáč

Expedice Lenka Trailer – https://youtu.be/riAmU_X07Ms
Pokáč – Lenka (titulní song) – https://youtu.be/X6nrU_P1teY

O BEER WITH TRAVEL
Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píší občas blog a sem tam knihu, vyrábí vlastní kolekci oblečení, dělají cestovatelský stand-up a právě dokončili dokumentární film Expedice Lenka. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh. Projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii. S lahváčem v ruce navštívili uzbeckou poušť, kazašskou step, Aralské jezero, Velkou čínskou zeď i Černobyl. A splnili si velký sen a vypravili se na nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu. O vlakovém road tripu napříč Ruskem napsali knížku a vydali ji pod hlavičkou vlastního nakladatelství BWT books. (www.bwtbooks.cz). Podnikli Expedici Lenka na podporu tehdy devítileté Lenky, která trpí těžkým autismem. Vypravili se opět na východ a projeli sedm států, tentokrát ovšem vlak vyměnili za starou rezavou Felicii (http://beerwithtravel.com/lenka).

(120 min., 120 Kč)


Aktualisiert am 02.06.22, 13:33 Uhr