Der Veranstaltungskalender für die Dreiländerregion

Laura a její tygři


Freitag | 10.06.2022, 18:00 Uhr

Střední průmyslová škola
Musik
CW83+JQ Ekaka, Republic of the Congo

Koncert na závěr Metalového sympozia. Vstup je zdarma.

Na konci roku 1985 Karel Šůcha inspirován novelou Williama Saroyana Tracyho tygr zakládá v Neprakta klubu v Mostě rockovou skupinu Laura a její tygři. Dívčí jméno Laura evokuje něhu a krásu, tygři jsou symbolem nezkrotnosti a divokosti, černé brýle, bílé košile, černé kravaty a černé kalhoty vytváří nezaměnitelnou image skupiny.

Fenomenální nástup Laury a jejích tygrů předznamenal již téměř 35ti letou koncertní historii kapely. Stovky koncertů ve vyprodaných sálech v Čechách i na Slovensku zaujali mezinárodní promotéry a po pádu "železné opony" tygři úplně mizí z domácí scény a koncertují převážně na evropských podiích – Stuttgart, Mnichov, Paříž, Laussane, Kiel, Bremen, Hamburg, Kolín nad Rýnem, Frankfurt nad Mohanem, Marseille, Valence, Toulousse, Nantes, Albi, Tarbes, Brusel, Lyon, Dijon, Antverpy, Strassbourg atd., ale také ve starobylých amfiteátrech Kartága, Monastiru a Hammametu nebo na EXPO 2010 v Šanghaji. V roce 1993 získala kapela cenu francouzských médií Grand Prix Media RFI a její koncert v pařížské La Cigalle živě přenášel kanál MCM.

Laura a její tygři mají v současné době na svém kontě více než 2 000 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, 13 vydaných alb a pět velkých koncertních projektů: Show Tomáše Tracyho, Rituál středoevropana z konce dvacátého století ve franouzském Agenu, Rituál na Žižkově, Laura versus Křižíkova fontána a Big Bang!.

Neúnavný hledač talentů Karel Šůcha v Lauře a jejích tygrech vychoval řadu významných osobností českého kulturního života - např. Ilonu Csákovou, Martina Poštu, Miloše Vacíka, Dana Nekonečného, Lenku Novou a mnoho dalších. Zatím nejnovějším přírůstkem je Lucie Bakešová, zpěvačka, která svoji pěveckou dráhu zahájila už ve 13 letech. Tygry okouzlila nejen svou bezprostředností, temperamentem a krásou, ale zejména charismatem, které je ozdobou všech koncertů.

AKTUÁLNÍ OBSAZENÍ KAPELY


Karel Šůcha - kapelník, basa, zpěv
Lucie Bakešová - zpěv
Miroslav Návrat - bicí
Tomislav Zvardoň - kytara
Ondřej Fišer - kytara, zpěv
Kamil Janský - saxofon, zpěv, road manager
Milan Král - pozoun, zpěv
Radek Němec - trubka, zpěv
Alternace:
Luboš Víšek - saxofon
Filip Jiskra - pozoun
Petr Kužvart - trubka

http://lauranet.cz/

Aktualisiert am 02.06.22, 13:38 Uhr