Der Veranstaltungskalender für die Dreiländerregion

Zábavné odpoledne s vernisáží výstavy Stačí trocha fantazie a přednáškou


Mittwoch | 04.05.2022, 15:00 Uhr

Museum der Region Mladoboleslavsko
Wissen
Staroměstské nám. 1, 293 01 Mladá Boleslav, Tschechien

Zavzpomínejme společně na knihy, které jsme četli v mládí! Jedinečnou příležitost budete mít na zábavném odpoledni 4. května 2022 od 15 hodin.

  • Na hradním nádvoří si zahrajte spolu s Vašimi dětmi Bojovku Rychlých šípů a prověřte na jednoduchých úkolech své znalosti třeba románů Jaroslava Foglara. Přijít můžete již od 15 hodin.
  • V 16,30 zahájíme vernisáží samotnou výstavu „Stačí trocha fantazie“, kde nasajete atmosféru a tvorbu oblíbených autorů jako byl Jules Verne, Karel May, Jaroslav Foglar, Eduard Štorch nebo v současné době J. K. Rowlingová. Jedna část výstavy je rovněž věnována slavnému Čtyřlístku. Nejzajímavějším exponátem je určitě velký model Nautilu z knihy Dvacet tisíc mil pod mořem.
  • V 17,00 hodin pak začne přednáška Jaroslava Šebka „Stopy Jaroslava Foglara v Mladé Boleslavi. Jaroslav Šebek, známý skautský vedoucí, se s Jaroslavem Foglarem osobně znal, pomáhal mu přepisovat jeho díla, tajně je za socialismu rozšiřoval a pomohl i k jejich oficiálnímu vydání.

 

Věříme, že se spolu s námi vrátíte do let svého mládí a třeba znovu otevřete romány plné naděje, čistoty a hlavně dobrodružství.


Aktualisiert am 01.05.22, 15:30 Uhr