Kalendarz wydarzeń dla regionu trzech krajów

Jasná páka: 40 let


piątek | 22.04.2022, 20:00 Uhr

Eurocentrum Jablonec nad Nisou
Kultura Jablonec p.o.
Muzyka
Jiráskova 4898/9, 466 01 Jablonec nad Nisou, Tschechien

Pozvánka na koncert legendární novovlnné formace.

Legendární novovlnná formace oslaví čtyřicet let krátkým klubovým turné.

„Neplánujeme žádnou speciální estrádu, chceme si to prostě užít,“ vzkazují členové kultovní novovlnné formace, která se v současné době na pódiích objevuje jen zcela výjimečně. Jasná Páka v čele s Michalem Ambrožem vystoupí v rámci klubové turné kromě Jablonce nad Nisou i v šesti dalších městech.

Představí se v aktuální sestavě, do které krom frontmana patří také David Koller, Petr Váša, Marek Minárik, Michal Pelant, Radovan Jelínek a zpěvačky Pája Táboříková a Magdaléna Krištofeková. „Chtěl bych srdečně pozvat všechny přátele Jasné Páky na náš výroční koncert k 40. výročí kapely. Ten čas nám tak letí…“ ohlíží se Michal Ambrož.

Posledním počinem skupiny je Černá deska, která vyšla před dvěma lety, je paradoxně jediným oficiálně vydaným nosičem Jasné páky. Ihned po té, co se objevila, vzbudila nadšené recenze a do léty prověřeného repertoáru kapely přidala jak divoké hity jako No Sex, No Drugs, tak silnou baladu Konec nočních toulek. Je na místě připomenout, že původní Jasná páka fungovala pouze od roku 1981 do roku 1984 a mezi její nejslavnější písně patří reggae Majolenka či protikomunistická vypalovačka Pal vocuď hajzle. Po té, co se jméno formace objevilo v nechvalně známém likvidačním článku bolševické Tribuny Nová vlna se starým obsahem, se kapela nuceně transformovala v Hudbu Praha.Web: www.kulturajablonec.cz

Aktualisiert am 14.03.22, 07:14 Uhr